Opublikowano na Damian Mizera27/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Miło spędziliśmy czas z rodziną I znajomymi. Byliśmy w marcu, dużo więcej atrakcji jest w ciepłych miesiącach. Najlepiej bawiliśmy się na trampolinach. Parking duży, ale narazie nie utwardzony , może być błoto gdy popada. Samo zoo to raczej mini zoo, ale miło jest pochodzić z dziećmi w tym miejscuOpublikowano na Ewa Wojnarska26/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Opublikowano na Nikodem R.25/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Opublikowano na Marcin Pawlak23/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Smaczne jedzonkoOpublikowano na Kasia23/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Opublikowano na Antonio Dudaryok22/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Opublikowano na Wioletta Szymańska21/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Jest superOpublikowano na Szymon Sieradzan21/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Opublikowano na Yuliia Matviichuk17/03/2026Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google. Чудове місце.
NAZWA ŁACIŃSKA: Ovis aries (rasa Herdwick)
GROMADA I RODZINA: Ssak z rodziny wołowatych
WYSTĘPUJE: Anglia
ROZMIAR: Waga: owce 45–60 kg, tryki 75–100 kg
JEDZENIE: Roślinożerca
DŁUGOŚĆ ŻYCIA: ok. 10-12 lat
DŁUGOŚĆ CIĄŻY: ok. 147 dni
To jedna z najbardziej wytrzymałych i odpornych ras owiec na świecie – świetnie radzi sobie w zimnym, wietrznym i wilgotnym klimacie górskim.
Owce Herdwick mają tzw. instynkt „hefted” – całe życie pasą się na tym samym obszarze górskim, przekazując go kolejnym pokoleniom. Dzięki temu nie trzeba ich grodzić – same trzymają się swojego terytorium. Herdwicki są tak przywiązane do swojego terytorium, że jeśli spróbuje się je przenieść w inne miejsce, często próbują wrócić do swojego starego pastwiska. Trochę tak jakby miały wbudowany GPS.
Owce te mają talent do wspinania się na strome skały i wąskie półki górskie. Wyglądają wtedy bardziej jak kozice niż owce – co czasem kończy się tym, że pasterze muszą je ściągać z takich miejsc.
Jagnięta rodzą się prawie czarne, a z wiekiem ich runo jaśnieje, stając się szare lub srebrzyste.

Infolinia dla Gości, rezerwacje spacerków, wycieczki, pytania
Telefon: 720 555 599
biuro@dobronianka.pl
kontakt telefoniczny (codzienny) w godzinach pracy obiektu
marketing, współpraca, wesela oraz eventy
Telefon: 696 839 324 ; marketing@dobronianka.pl
Na stronie korzystamy z plików cookies w celu poprawy działania serwisu, analizy ruchu oraz wyświetlania spersonalizowanych treści. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności.