Dobronianka

Spacer z alpakami

|     Przez świat zwierząt z alpaką

Dla dzieci, dorosłych, rodzin, wycieczek, szkół i grup zorganizowanych. Czyli dla wszystkich tych, którzy kontakt z naturą cenią najbardziej.

          Terapeutyczne oddziaływanie alpak na człowieka cieszy się ogromną popularnością. Ich towarzystwo umila czas, cieszy oko, koi ciało i uspakaja emocje. Miękkie futerko, poruszające spojrzenie i odgłosy wydawane przez alpaki działają wyciszająco na naszych Gości.  Spacer w takim towarzystwie w otoczeniu natury, to skuteczna forma relaksu. To jednak nie jedyne zalety tych puchatych stworzeń, są one również niezwykle przyjazne i towarzyskie. Ze względu na ich dobry wpływ na człowieka, wykorzystuje się je podczas różnego rodzaju terapii. Są niezwykle miękkie, przyjemne w dotyku i hipoalergiczne, dlatego na spacery zapraszamy także alergików. 

Pytania i Odpowiedzi

 

|     Jak wygląda spacer?


> Jeśli wykupią Państwo bilet wstępu, miejsce zbiórki znajduje się przy „Alpakarni” na terenie obiektu Dobronianka, jeśli jednak zdecydują się Państwo na spacer bez biletu wstępu, wówczas spotykamy się przy bocznej bramie obiektu o nazwie „Przystanek Alpaka”. Nie ma możliwości wykupienia spaceru po obiekcie bez ważnego biletu wstępu. 

> W weekendy i święta oferujemy jedynie spacery po lesie. W pierwszej kolejności zawsze należy zgłosić się do kasy biletowej, uiścić opłatę oraz podpisać Regulamin. Bez tego spacer nie może się odbyć. 

> Przy kasie biletowej należy pojawić się 15 min. przed umówionym spacerem. Piętnastominutowe spóźnienie na miejsce zbiórki, skutkować może niezrealizowaniem spaceru przez opiekunów zwierząt. 

> Spacer rozpoczyna się od przekazania alpak dla naszych Gości. Opiekunowie już wcześniej przygotowują spacerujące alpaki i to opiekunowie, oceniając ich kondycję, wybierają konkretne zwierzęta na dany spacer. W zależności od tego czy wybiorą Państwo spacer po obiekcie, czy po lesie przewodnicy kierują się wyznaczonymi trasami. 

> Na początku dostają Państwo garść przydatnych informacji, np. na co należy uważać i jak trzeba się zachować przy tych zwierzętach. W międzyczasie mogą Państwo dopytać o swoją alpakę, poznają Państwo jej imię i dowiedzą się o ciekawostkach związanych z alpakami ogólnie, ale również z każdą alpaką z osobna. 

> Podczas spaceru dbamy o to, aby była przestrzeń na robienie zdjęć, interakcje ze zwierzętami i przystanek na skubanie trawki i/lub tarzanie.

> Spacer kończy się w miejscu jego rozpoczęcia.

Chcemy zaznaczyć, że pracownik obsługujący spacer decyduje o jego przebiegu i charakterze. Jeśli będzie on miał wątpliwości co do zachowania, trzeźwości i/lub intencji Gości/a, spacer może zakończyć się w dowolnym momencie jego trwania. 

|     Co lubią alpaki? 

Alpaki uwielbiają się wypasać, wygrzewać i tarzać w piachu, skubać trawę i ponad wszystko uwielbiają być blisko siebie. Dlatego idąc na spacer zawsze idzie kilka zaprzyjaźnionych ze sobą zwierzaków. Uwielbiają spokój, cisze, łagodne podejście. Lubią być traktowane z szacunkiem i częstowane marchewkami.

|  Czego nie lubią alpaki?
Nasze alpaki nie przepadają za głaskaniem po głowie, trzeba także uważać, aby zbyt gwałtownie do nich nie podchodzić, mogą nas uznać za drapieżnika. Mogą być niezadowolone kiedy będą ciągnięte i zmuszane do czegoś. Wolą łagodne i życzliwe towarzystwo.

|     Jak przygotować się do spaceru z Alpakami?
 Przed spacerem warto przygotować wygodne, sportowe lub trekkingowe obuwie, wygodny strój oraz okrycie głowy, zabezpieczenie przeciwko owadom (kleszcze, komary), szczególnie w okresie letnim. Proszę także dostosować swój ubiór w zależności od warunków pogodowych. Zabieranie ze sobą ostrych przedmiotów, wózków dziecięcych lub innych wózków oraz rowerów czy hulajnogi lub innych urządzeń do przemieszczania się, jest zabronione. Przy alpakach warto wyciszyć telefon i/lub nie używać urządzeń emitujących głośne dźwięki lub hałas.
 
|     Jak długo trwa spacer z alpakami?

W zależności od wybranej opcji, ale minimum to 30 do 60 minut. 

|     Ile osób bierze udział w spacerze z alpakami?

W jednym spacerze może uczestniczyć minimalnie jedna osoba i kolejno dwie, trzy albo cztery. Maksymalnie do 8-10 osób  (dzieci i dorosłych razem). Większa ilość osób jest traktowana jako grupa zorganizowana i wyceniana oraz ofertowana indywidualnie. 

|     Czy taki spacer jest bezpieczny?

Oczywiście. Zawsze w spacerze uczestniczy opiekun zwierząt z Dobronianki. Alpaki są bardzo spokojne, nieagresywne, mogą je prowadzić dzieci (pod kontrolą opiekunów i rodziców). A także przed każdym spacerem nasi Goście otrzymują krótki instruktarz i niezbędną wiedzę. 

 
 
|     Na co należy uważać podczas spaceru?

Alpaki są spokojnymi zwierzętami, które jednak w stresowych sytuacjach reagują ucieczką, są to również zwierzęta posiadające odruch kopania do tyłu, dlatego podczas spaceru zabrania się podchodzenia do zwierząt z tyłu, biegania, krzyku, wykonywać gwałtownych ruchów, używania lampy błyskowej aparatu, wprowadzania innych zwierząt (psów, kotów i innych), szarpania za uwiąż lub kantar, sadzania dzieci oraz siadania na alpakach, straszenia i płoszenia zwierząt.

|     Jeśli skorzystam z usługi spaceru to też muszę kupować bilet do Dobronianki?

Spacery z alpakami są dodatkowymi, ale odrębnymi usługami co oznacza, że nie ma konieczności kupowania biletu jeśli nie chcemy zostać na terenie. 

|     Jak wygląda sytuacja gdy kupujemy tylko spacer?

W namiocie wejścia opłacamy spacer w zależności od opcji, następnie kasjerka kieruje nas do Alpakarni, jeśli mamy wykupiony bilet wstępu, lub jeśli biletu wstępu nie posiadamy, wówczas kasjerka zaprasza do bramy bocznej o nazwie „Przystanek Alpaka” poza terenem obiektu. Jeśli jednak nasi Goście decydują się na wykupienie biletu wstępu, dla spacerujących jest on w promocyjnej cenie:
>     weekendy i święta – 30,00 zł bilet normalny, 25,00 zł bilet ulgowy,
>     pozostałe dni – 20,00 zł bilet normalny, 15,00 zł bilet ulgowy (definiowane zgodnie z cennikiem ogólnym). 

|     Czy trzeba się wcześniej umawiać?

Tak. Zapraszamy do rezerwacji pod nr tel.: 720 555 599Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu, deklaracja czasu i ilości osób. 

 

*Odbywają się także spacery grupowe powyżej 10 osób, których koszt liczony jest indywidualnie i traktowany jest jako oferta dla grup zorganizowanych.


UWAGA!


Dobronianka zastrzega sobie możliwość odwołania umówionego spaceru lub przerwania odbywającego się spaceru, jeśli:
a. stan zwierząt będzie uniemożliwiał ich dalszą pracę,
b. warunki atmosferyczne będą niesprzyjające dla zwierząt, Gości i/lub pracowników,
c. wykonanie spaceru będzie zagrażało zdrowiu zwierząt,
d. pracownik obsługujący spacer będzie miał wątpliwości co do zachowania, trzeźwości i/lub właściwych intencji Gościa.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w naszym regulaminie poniżej.