Spacer z alpakami

Content Image

Spacer z alpakami - atrakcja dla dzieci i dorosłych

Okrzyknięte jednym z najsłodszych zwierząt – alpaki cieszą się olbrzymim powodzeniem. Te urocze stworzenia (co niespotykane jest w królestwie zwierząt) potrafią wyrażać emocje. Zatem jeśli jeszcze nie widziałeś szczęśliwej alpaki najwyższy czas to zmienić. A sam spacer z alpaką to jest dopiero bomba pozytywnej energii. To jednak nie jedyne zalety tych puchatych stworzeń, są one niezwykle przyjazne i towarzyskie. 

Ze względu na swój dobry wpływ na człowieka wykorzystuje się je podczas różnego rodzaju terapii. Powiedźmy teraz o samym wyglądzie alpaki, chociaż często mylone z lamą mają z nią niewiele wspólnego. Ich puszyste futerka znacznie różnią się od sierści lam, a do tego są niezwykle miękkie, przyjemne w dotyku i… hipoalergiczne, dlatego nikt nie będzie miał problemów z głaskaniem tych puchatych istot- przy czym należy zauważyć że uwielbiają pieszczoty, ale nie po głowie.

Jak długo trwa spacer z alpakami?

W zależności od wybranej opcji ale minimum to 30 do 60 minut. Jeśli nasi spacerowicze będą chcieli skrócić i będą mieli już nadmiar wrażeń, możemy wcześniej wrócić do obiektu. Czas liczony jest od momentu opuszczenia bram Dobronianki. Spacer z alpakami odbywa się specjalnie wytyczoną trasą po leśnych Górkach Dobrońskich

Ile osób bierze udział w spacerze z alpakami?

W jednym spacerze może uczestniczyć minimalnie jedna osoba i kolejno dwie, trzy albo cztery. Maksymalnie do 10 osób  /dzieci i dorosłych/. Cena spaceru uzależniona jest od czasu i ilości osób. Cennik w dole strony.

Czy taki spacer jest bezpieczny?

Oczywiście. Zawsze w spacerze uczestniczy opiekun z Dobronianki. Alpaki są bardzo spokojne, nieagresywne, mogą je prowadzić dzieci (pod kontrolą opiekunów i rodziców). A także przed każdym spacerem nasi goście otrzymują krótki instruktarz i niezbędną wiedzę. 

Jeśli skorzystam z usługi spaceru to też muszę kupować bilet do Parku Dobronianka?

Spacery z alpakami są dodatkowymi, ale odrębnymi usługami co oznacza, że nie ma konieczności kupowania biletu jeśli nie chcemy zostać w parku. Jak wygląda sytuacja gdy kupujemy TYLKO SPACER. W namiocie wejściowym opłacamy spacer w zależności od opcji, następnie otrzymujemy odpowiednią opaskę. DO tego miejsca przychodzi po nas przewodnik – opiekun zwierząt wraz z alpakami i zaczynamy spacer. Gdy go zakończymy jesteśmy odprowadzani do wyjścia.

Czy trzeba się wcześniej umawiać?

Tak. Telefonicznie 720 555 599 lub KONTAKT

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu oraz deklaracja czasu oraz ilości osób. 

CENNIK SPACERÓW Z ALPAKMI

Spacer po obiekcie (czas trwania 30 min.)

2 ALPAKI -120 zł /1-4 osób, każda kolejna 20 zł

4 ALPAKI -170 zł /1-4 osób, każda kolejna 30 zł

Spacer do lasu (czas trwania 1h)

2 ALPAKI -170 zł /1-4 osób, każda kolejna 20 zł

4 ALPAKI – 250 zł /1-4 osób, każda kolejna 30 zł

KARMA GRATIS – ilość, tyle ile idzie alpak, kolejne 5 zł

alapaki na smyczy, alpakoterepia, atrakcje dla dzieci