Kiedy zabrać dziecko do ZOO?

Wielu rodziców wycieczkę do ZOO ma na swojej liście rzeczy, którą chciałoby zrobić z dzieckiem. Jednak większość zastanawia się kiedy jest ten odpowiedni moment na pierwszą wizytę w świecie zwierząt. Czy to nie za wcześnie? Czy dziecko będzie zainteresowane i czy zrozumie i doświadczy tego w odpowiedni sposób? Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę dziecka w ZOO. 

Wycieczka do ZOO na każdym etapie rozwoju

Tak naprawdę nie ma idealnej granicy wieku, po której warto zabrać dziecko do ZOO. Świadome maluchy, czyli takie około roku, w większości będą już zainteresowane. Oczywiście w inny sposób niż starsze dzieci, ale jednak. 

Maluchy, które wciąż zwiedzają świat z wózka będą mogły obserwować zwierzęta, podziwiać je. Natomiast nieco starsze brzdące, które swobodnie biegają, doświadczą tej wizyty w inny sposób. Już bardziej aktywnie. Same wskażą co je bardziej interesuje i podbiegną do wybranej klatki czy wybiegu. 

Najmłodsze dzieci przeważnie mają wstęp za darmo. Jeśli w Twojej okolicy jest ZOO – skorzystaj z tej okazji. Sprawdź bilety ZOO.

Wizyta w ZOO to edukacja w praktyce

Małe dzieci w większości wykazują zainteresowanie zwierzętami. Uczą się naśladować wydawane przez nie odgłosy, bawią się figurkami czy klockami na ich podobieństwo. Żyjąc w mieście rzadko mają okazję zobaczyć, jak takie zwierzęta wyglądają w rzeczywistości i jak się zachowują, co jedzą i jakie są ich naturalne warunki do życia. Wycieczka do ZOO jest więc świetnym momentem nie tylko na obserwację zwierząt i porównanie ich do tych znanych z obrazków, ale także na edukację. Doświadczenie, zobaczenie wszystkiego na żywo pozwala dzieciom lepiej zapamiętać różne szczegóły. To zdecydowanie cenna lekcja przyrody. 

ZOO to nie tylko zwierzęta

Warto pamiętać także o tym, że ZOO to nie tylko zwierzęta. Wiadomo, jest to główna atrakcja i powód dla którego wybieramy się właśnie w to miejsce, ale dla dzieci będą ważne także inne aspekty. Przede wszystkim jest to rodzinna wycieczka i możliwość spędzenia czasu razem, na świeżym powietrzu. To jest niezwykle cenny czas podczas którego możecie odrzucić na bok troski i zmartwienia dnia codziennego. Poczuć się znowu blisko siebie i wzmocnić rodzinne więzi. Weekend z dzieckiem to najpiękniejszy prezent, jaki możesz mu sprawić. Poza tym, na terenie każdego ZOO są także dodatkowe atrakcje, z których dziecko chętnie skorzysta. Place zabaw, strefy aktywności czy przystanki edukacyjne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Twoje dziecko kocha zwierzęta? Może urządzisz mu urodziny w zoo? To niesamowity sposób na spędzenie wspólnego czasu i pomysł na imprezę, z której będą zadowoleni zarówno rodzice jak i dzieci. 

Wycieczka do ZOO to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu. Jeśli macie w pobliżu ogród ze zwierzętami i nie musicie daleko dojeżdżać, warto wybrać się do niego na różnych etapach rozwoju dziecka. Każda wizyta będzie nieco innym doświadczeniem, ale z pewnością każda będzie niezapomnianą przygodą i pozostanie we wspomnieniach na długi czas. 

Thumbnail

Poprzedni artykuł
Dobronianka ma już...

Thumbnail

Następny artykuł
Dobroniankowa...