Weekend z dzieckiem

Content Image

Weekend z dzieckiem w Łodzi – zaplanuj atrakcje dla dzieci

Miasto Łódź, niegdyś stolica polskiego włókiennictwa stała się atrakcyjnym miejsce do spędzania rodzinnych weekendów. Największą atrakcją jest Manufaktura, w której oprócz kina, teatru znajduje się Centrum Nauki Eksperymentalnej – miejsce wspaniałej zabawy przez naukę. W Łodzi pomyślano również o najmłodszych turystach oraz o promocji historii filmów animowanych tworzonych właśnie tutaj w studiu Se-Ma-For. Przy ośmiu rzeźbach znanych postaci z bajek można otrzymać pieczątkę. Zazwyczaj dostaniemy ją w kasie np. w Palmiarni czy Aquaparku.

Rodzinny szlak turystyczny- Łódź Bajkowa

Nie da się ukryć, że dla dzieci najciekawsza jednak jest wieża pałacu, w której kryje się Kraina Bajek. Znajdują się tu fantastyczne ekspozycje z bohaterami najbardziej znanych polskich animacji – Reksia, pingwina Pik- Poka, Zaczarowanego Ołówka, Muminków, Misia Uszatka, Bolka i Lolka i Baltazara Gąbki. Do budy Reksia i igloo Pik-Poka można wejść, położyć się w łóżku Misia Uszatka. Świetną zabawę zapewnia też tzw. blue box. Kiedy się w nim usiądzie zobaczyć można  siebie na ekranie na planie kreskówki!

Mini ZOO Dobronianka – spędzanie czasu wolnego z dzieckiem

Jaka jest inna alternatywa spędzania wolnego czasu z dzieckiem, oprócz chodzenia po galeriach handlowych, zwiedzania muzeów, czy chodzeni to kina?

Taką propozycję spędzenia weekendu z dzieckiem na świeżym powietrzu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku oferuje Nasze Mini ZOO w Dobroniu koło Łodzi. Na 10 hektarowej powierzchni, w pięknym plenerze można nauczyć dzieci obcowania z przyrodą. 

Atrakcje dla dzieci w Mini ZOO 

Nie musimy udawać się z dziećmi w daleką podróż, aby mogły one zobaczyć z bliska wielbłądy, strusie czy kangury, pogłaskać alpaki, czy skorzystać z przejażdżki na kucu szetlandzkim. Dużą frajdą jest również karmienie zwierzaków przez naszych milusińskim dedykowanym pokarmem. W pokarm na ogół możemy się zaopatrzyć w kasie ogrodu zoologicznego lub bezpośrednio u opiekunów zwierząt. 

Co jeszcze może zaoferować Mini ZOO?

Oprócz kontaktu ze zwierzętami Mini Zoo może zaoferować dzieciom kolorowy i pełny atrakcji plac zabaw a latem „dmuchańce”, czy wspólne wycieczki z rodzicami  rowerkiem wodnym. W strefie gastronomicznej serwuje się dania z grilla, słodkie gofry z bitą śmietaną czy dania typu fast food. Teren Mini ZOO jest ogrodzony i bezpieczny. Zaprojektowany został tak, żeby dzieci w czasie wolnym mogły swobodnie poruszać się po nim, do woli bawić się, zwiedzać i korzystać z oferowanych atrakcji.

Mamy nadzieję, że przedstawione tu walory spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem w Mini Zoo przekonały Państwa do takiej formy wypoczynku i niebawem spotkamy się w „Dobroniance”.

Oferujemy również zajęcia dla dzieci w ramach wycieczki szkolnej. Na naszym terenie sezonowo przygotowujemy farmę dyń.